Privati ekskursija

Ši ekskursija bus skirta tik Jums ir Jūsų svečiams (amžiaus rekomendacija: N-14).

Patyriminė ekskursija autentiškame ir dar nerestauruotame Kaimelio dvare.

Jūsų laukia gilus istorijų pasakojimo renginys, kurio metu sužinosime ne tik kas ir kaip gyveno šiame Lietuvos dvare, bet net užuosime ir ragausime tai, kuo XIX amžiuje vaišinosi dvaro siela, Agata von Pawlowska.

Tai unikali galimybė pamatyti ir patirti dar nerestauruotą Kaimelio dvarą, ant kurio sienų išlikę visi čia gyvenusių žmonių sluoksniai, o ateityje, po restauracijos ir atnaujinimo darbų patys, savo akimis galėsite palyginti vaizdus „prieš ir po“ bei įsitikinti restauracijos galia.

Ekskursijos pradžioje pėsčiomis apėję 3 ha dvaro teritoriją suprasime, kodėl šią vietą jau nuo XVII a. pabaigos pasirinko žymios Lietuvos šeimos: Krišpinai-Kiršenšteinai, Potockiai, Karpiai, Tiškevičiai. Kaip jos galėjo sau leisti tokį prabangų ir platų gyvenimą, sužinosime kartu paskaitę liudijimus apie baudžiavą, to meto išnaudojimo sistemą paplitusią Europoje, kuri buvo grįsta prievarta ir smurtu.

Ant senųjų XVII a. dvaro pamatų stovintis šiandieninis Kaimelio dvaras buvo pastatytas 1866 m. Jūsų laukia įkvepiantis pasakojimas apie iš baudžiauninkų kilusius, veržlius ūkininkus iš gretimo kaimo, kurie iš grafų Tiškevičių sugebėjo įsigyti Kaimelio dvarą, sukurti sėkmingą verslą negrįsta išnaudojimu ar baudžiava, ir pasistatytų gražų, saikingą rūmelį, į kurį jus ir kviečiame.

Viduje jūsų laukia išlikęs originalus dvaro išplanavimas, autentiškos durys, perdangos, XVII a. rūsiai ir žinoma palėpė su terasa pasigrožėti niekada nemiegančia Nemuno tėkme.

Taip pat išvysime XIX a. Lietuvoje naudotų originalių baldų ekspoziciją ir žinoma dalinsimės tais magiškais atsitiktinumais, kurie lydi naujuosius dvaro puoselėtojus Petrą ir Karolį šioje kelionėje.

Ekskursija gali vykti, kai dar nėra parduotų bilietų Jūsų norimu laiku, tikrinti kalendoriuje, kur yra likę 23 vietos.
Mokėjimą turėsite atlikti per 2 darbo dienas.
Ekskursijos vyksta penktadieniais ir savaitgaliais, dėl kitų laikų tartis.
Sąskaitos išrašomos įvykus ekskursijai
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top